معاینه چشم حداقل هر 2 سال یکبار ضروری است

به گزارش نامیت، تهران (پانا) - پانزدهم اکتبر مصادف با 23 مهر ماه به عنوان روز جهانی نابینایان و قانون عصای سفید، نامگذاری شده، این روز فرصتی مناسب برای اطلاع رسانی در این مورد بوده و مجموعه های دانشگاهی و سازمان های مردم نهاد سعی می کنند به این بهانه، زمینه آگاهی بیشتر مردم را نسبت به این موضوع فراهم کنند.

معاینه چشم حداقل هر 2 سال یکبار ضروری است

به گزارش ایرنا، ساره صافی روز جمعه گفت: این کار می تواند در شناسایی به موقع مسائل و عوارض چشمی و در صورت لزوم درمان آنها موثر باشد.

وی ادامه داد: افرادی که در خانواده خود دارای سابقه بیماری آب سیاه (گلوکوم) یا افراد با سابقه بیماری مزمن چشمی هستند باید براساس توصیه های چشم پزشکان اقدام به مراقبت از چشم خود کنند و حداقل سالی یکبار برای معاینه کامل چشم به پزشکان مراجعه کنند.

صافی بیان داشت: افرادی که دچار تاری دید ناگهانی، قرمزی قابل توجه چشم و هرگونه تغییر غیرعادی هستند، حتما باید بصورت فوری برای معاینه چشم اقدام کنند.

عوارض ناشی از دیابت یکی از مهمترین بیماری های چشمی است

وی، عوارض چشمی ناشی از بیماری دیابت را از مهمترین بیماری های چشمی بیان نمود و از مردم درخواست کرد در صورت ابتلا به دیابت، مراقب چشم های خود باشند.

صافی تاکید کرد: افراد مبتلا به دیابت نوع یک بین 3 تا 5 سال بعد از تشخیص بیماری باید معاینه کامل چشم پزشکی داشته باشند.

وی اضافه کرد: افراد مبتلا به نوع دوم دیابت به محض تشخیص باید معاینه کامل چشم شوند.

صافی ادامه داد: این افراد باید معاینات روتین حداقل سالی یکبار را انجام دهند و در صورت بروز عارضه ای در چشم، به توصیه های چشم پزشک به صورت منظم عمل کنند.

وی یکی از شایع ترین علل اختلال بینایی را عیوب انکساری بیان نمود و گفت: خیلی از افراد به این بیماری مبتلا هستند.

مدیر پژوهشی پژوهشکده چشم و علوم بینایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه اختلال انکساری شامل چند دسته از جمله نزدیک بینی، دوربینی و پیرچشمی است، اضافه کرد: برای رفع این اختلال، راه چاره موثری وجود دارد و آن هم استفاده از عینک است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1783

به "معاینه چشم حداقل هر 2 سال یکبار ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه چشم حداقل هر 2 سال یکبار ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید