مغز صدا ها را با چشم می شناسد

به گزارش نامیت، دکتر آبل گفت: وقتی افراد را شناسایی می کنیم، نواحی شنیداری و بصری خیلی زود با هم ارتباط برقرار می نمایند و آن ها به تنهایی کار نمی نمایند. علاوه بر غنی سازی درک ما از عملکرد اساسی مغز، مطالعه ما مکانیسم های پشت اختلالاتی مانند بعضی از زوال عقل یا اختلالات مرتبط را شرح می دهد که در آن تشخیص صدا یا چهره به خطر می افتد.

مغز صدا ها را با چشم می شناسد

در مطالعه جدیدی که به وسیله دانشگاه پیتسبورگ امریکا انجام شد، متخصصان دریافتند که مغز ها برای شناسایی صدای آشنا به بینایی متکی هستند.

به نقل از ارث، نتایج نشان می دهد که تشخیص چهره و صدا بیشتر از آنچه قبلا درک شده بود، با یکدیگر مرتبط هستند.

دکتر تیلور آبل، نویسنده ارشد این مطالعه، از دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ گفت: بر پایه تحقیقات رفتاری می دانیم که افراد وقتی می توانند صدای آشنا را با چهره گوینده ارتباط دهند، می توانند سریع تر و دقیق تر آن را شناسایی نمایند، اما ما هرگز شرح خوبی درباره دلیل این اتفاق نداشتیم.

در قشر بینایی، به ویژه در بخشی که معمولا چهره ها را پردازش می نماید بعلاوه شاهد فعالیت الکتریکی در پاسخ به صدای افراد مشهور هستیم که نشان می دهد این دو سیستم تا چه حد عمیقی به هم مرتبط هستند.

دانشمندان علوم اعصاب به طور گسترده ای ارتباط بین پردازش شنوایی و بصری مغز را تایید نموده اند، اما انتظار می رفت که این سیستم ها ساختار های مجزا و مجزایی داشته باشند.

دکتر آبل گفت: وقتی افراد را شناسایی می کنیم، نواحی شنیداری و بصری خیلی زود با هم ارتباط برقرار می نمایند و آن ها به تنهایی کار نمی نمایند. علاوه بر غنی سازی درک ما از عملکرد اساسی مغز، مطالعه ما مکانیسم های پشت اختلالاتی مانند بعضی از زوال عقل یا اختلالات مرتبط را شرح می دهد که در آن تشخیص صدا یا چهره به خطر می افتد.

نتایج این مطالعه در مجله Neurophysiology منتشر شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 21 دی 1401 بروزرسانی: 21 دی 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2120

به "مغز صدا ها را با چشم می شناسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغز صدا ها را با چشم می شناسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید