میلیونر چینی برای بار بیست و هفتم در کنکور شرکت کرد

به گزارش نامیت، چین درحال برگزاری یکی از بزرگترین امتحانات ورودی به دانشگاه های این کشور است.

میلیونر چینی برای بار بیست و هفتم در کنکور شرکت کرد

به گزارش شفقنا به نقل از فرانس 24، در میان میلیون ها دانش آموز دبیرستانی که امروز چهارشنبه در آزمون ورودی کالج ها و دانشگاه موسوم به گائوکائو چین شرکت می نمایند، لیانگ شی یک نمونه است. او میلیونری خودساخته است که برای بار بیست و هفتم قرار است در کنکور شرکت کند و به آرزویش در رسیدن به تحصیلات عالیه برسد.

لیانگ، 56 ساله از یک شغل ضعیف در یک کارخانه به راه اندازی کسب و کار پیروز مصالح ساختمانی خود رسید، اما یک رویا همواره از او دور بوده است: کسب نمره کافی در کنکور طاقت فرسا برای تحصیل در دانشگاه رده بالای سیچوان.

برای دانش آموزان، یک نتیجه خوب گائوکائو می تواند مسیر زندگی فرد را معین کند، با مدرک تحصیلی از یک دانشگاه نخبه که احترام، موقعیت و فرصت های شغلی بهتری را به شما می دهد.

لیانگ برای اولین بار در سال 1983، زمانی که تنها 16 سال داشت، در این آزمون شرکت کرد و اکنون چهار دهه است که هر سال امتحان می دهد. او به کوشش برای افزایش نمره خود برای دهه بعد ادامه داد - تا اینکه در سال 1992 مجبور شد از کار دست بکشد، زیرا در آن موقع آزمون به افراد مجرد زیر 25 سال محدود می شد. به محض اینکه این محدودیت ها در سال 2001 برداشته شد، تمایل لیانگ برای تحصیلات دانشگاهی معتبر دوباره برانگیخته شد.

لیانگ برای رسیدن به دانشگاه باید با 13 میلیون دانش آموز فارغ التحصیل از دبیرستان رقابت کند. او گفته چند ماه گذشته را مثل یک راهب زندگی نموده و بعد از طلوع آفتاب به مدت 12 ساعت درس خوانده است. او می گوید: من واقعاً می خواهم به دانشگاه بروم و روشنفکر شوم.

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2183

به "میلیونر چینی برای بار بیست و هفتم در کنکور شرکت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیونر چینی برای بار بیست و هفتم در کنکور شرکت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید