هجوم گسترده ملخ های صحرایی به کشور از حدود 10 روز آینده

به گزارش نامیت، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: پیش بینی می شود دسته های گسترده ملخ صحرایی حدود 10تا 15 روز آینده وارد کشور شوند.

هجوم گسترده ملخ های صحرایی به کشور از حدود 10 روز آینده

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، سعید مشخص با بیان اینکه حمله گسترده آفت ملخ صحرایی هنوز رخ نداده است، گفت: حدود 10تا 15 روز آینده شاهد هجوم دسته های گسترده ملخ صحرایی به کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد:هر 15 روز یک گزارش بین المللی از شرایط ملخ صحرایی در جهان بر روی سایت فائو قرار می گیرد. هر ماه نیز یک بولتن وجود دارد که در آن شرایط کشور های مختلف و پیش بینی آینده شرح داده می شود. همچنین هر چند روز یکبار نیز از آخرین شرایط ملخ صحرایی از طریق مرکز بین المللی ملخ گزارش هایی داده می شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور اضافه نمود: دسته های زیادی از ملخ صحرایی در فاصله بین ریاض تا جده و از آن طرف مرز شمالی کشور عربستان با کویت و عراق وجود دارند که اگر شرایط پرواز برای آن ها فراهم شود به سمت ایران حرکت خواهند کرد.

وی شرایط پرواز ملخ صحرایی را تشریح کرد و گفت: دمای پرواز باید 23 تا 24 درجه سانتی گراد باشد و از طرفی بایستی باد بوزد که این شرایط ذکر شده از اواخر هفته آینده در عربستان فراهم می شود. یعنی هم دمای پرواز مناسب می شود و هم جهت باد به سمت ایران خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1435

به "هجوم گسترده ملخ های صحرایی به کشور از حدود 10 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم گسترده ملخ های صحرایی به کشور از حدود 10 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید