تور فرانسه ارزان: هفته نامه اکسپرس فرانسه از ایران نوشت

به گزارش نامیت، هفته نامه اکسپرس فرانسه، در شماره اخیر خود گزارشی تحت عنوان یک بهار در ایران به قلم خبرنگار اعزامی این هفته نامه به شهرهایی از ایران منتشر نموده است.

تور فرانسه ارزان: هفته نامه اکسپرس فرانسه از ایران نوشت

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

هفته نامه اکسپرس فرانسه، در شماره اخیر خود گزارشی تحت عنوان یک بهار در ایران به قلم خبرنگار اعزامی این هفته نامه به شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و یزد منتشر نموده است.

بخش هایی از گزارش خبرنگار هفته نامه فرانسوی اکسپرس در خصوص سفر به اصفهان را در زیر بخوانید:

از اصفهان تا پارسه، سفر در ایران، در کشوری که همچنان در سنت خویش غوطه ور است، جایی که جوانانش سعی در ابداع و ساختن آینده ای بهتر در سایه و گوشه های تاریک کاخ سنگی لاجوردی دارند.

اولین گردشگر هایی که بهار گل پوش ایران را تجربه نموده اند، یک شوک و سورپرایز داشتند. آن هم این مطلب که در فرودگاه اصفهان، مامور گمرک یک زن است. این مسئله، اولین سند برای اثبات آنکه در ایران زنان کار می نمایند و نقاب چرمی بر صورت ندارند. تنها یک روسری برای نجابت داشتن کافی است. افرادی که در منطقه جلفای اصفهان که منطقه ارمنی نشین است در تردد هستند، شیک و با مد و اغلب دانشجویانی هستند که در قهوه خانه های لوکس زیر لوسترهای کریستالی می خندند و شادی می نمایند.

در انتظار به حصول نشستن یک رویا، این افراد، معمولا نگاه و مطالعات روانشناسی دارند. گفته می شد در این جا افسردگی یک بیماری عادی و همه گیر است. اما به نظر می رسد که دیگر جوانانی که در حال خندیدن و متمرکز در خوردن بستنی های قرمز خود هستند، این نظر را کاملا رد می نمایند. بنابراین، سنت های قشنگی که در این شهر پرغرور و پرافتخار گرد آمده اند، از بین نمی رود. دیدگاه منفی و مخرب (مثل نظریه همه افسرده هستند) در مقابل این میراث شاه عباس که لویی چهاردهم پارس است و تا هند از این مکان تاریخی نسخه برداری و کپی شده، اصلا به حساب نمی آید.

آن را نصف دنیا می نامند، البته که نصف زیبای دنیا است و نه نصف دیگرش! هیچ چیز قادر به وصف عظمت میدان نقش دنیا نیست. میدان پیاده رویی بزرگ، که از میدان کونکورد پاریس بزرگ تر است.

باغ هایی سرزنده و پرطراوت با جریان های آب. کاخ ها و مساجدی تشریفاتی، مزین شده به جواهرات و رنگ، که لامپ ها یا حباب های آن، گویی گل ها و شکوفه های بهشت را در آسمان به پایکوبی درمی آورد. گردن ها در مسجد شیخ لطف الله خشک می گردد و از محو شدن در شکوه سقف و دیوارها و توجه به جزئیاتش، گلو خسته می گردد، مانند یک فرش پارسی، همه اش روشنایی و لعاب و درخشش. در مسجد امام (شاه عباس)، رنگ ها و لعاب ها متفاوت و پارسی و باشکوه است. آرک ها و قوس ها بزرگش نموده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1865

به "تور فرانسه ارزان: هفته نامه اکسپرس فرانسه از ایران نوشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: هفته نامه اکسپرس فرانسه از ایران نوشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید