چطور با آپارات از اینترنت کسب عایدی کنید

به گزارش نامیت، در دنیای امروز که اینترنت یکی از اساسی ترین ابزارهای موجود برای برقراری ارتباط است، بسیاری از افراد هستند که به کسب عایدی اینترنتی روی آورده اند. بستری که اینترنت در اختیار افراد قرار داده است، یاری بزرگی است برای اینکه محصولات و خدمات متفاوتی را به مشتریان بالقوه نشان دهند و برای فروش آن برنامه ریزی نمایند.

چطور با آپارات از اینترنت کسب عایدی کنید

مانند تمام امکاناتی که اینترنت در اختیار کسب وکارها قرار داده است، شبکه های پخش ویدیو نیز می توانند محلی برای کسب عایدی باشند. چه صاحب یک کانال قوی در این شبکه ها باشید و چه یک کسب وکار می توانید به وسیله چنین شبکه هایی عایدی داشته باشید. در ادامه به آنالیز دو روش کسب عایدی از آپارات، که شبکه پخش ویدیو در ایران است خواهیم پرداخت.

آپارات یک شبکه پخش ویدیویی ایرانی است که مشابه ورژن بین المللی خود یعنی یوتیوب است. در آپارات هر شخص می تواند یک کانال داشته باشد و ویدیوهای ساخته شده به دست خود را در آنجا منتشر کند. اگر تعداد افرادی که مخاطب یک کانال هستند، از حد مشخصی بیشتر گردد آپارات آن کانال را به عنوان یک کانال مجذوب نماینده در نظر می گیرد و برای پخش ویدیوهایی تبلیغاتی روی آن حساب باز می نماید.

پس مهم ترین نکته برای کسب عایدی، جذب مخاطب است. و کلید جذب مخاطب هم در فراوری ویدیوهای باکیفیت است. بنابراین باید زمان و وقت کافی برای ساخت ویدیو داشته باشید و بعلاوه خلاقیت و کیفیت چاشنی آن خواهد بود.

چطور به عنوان یک کسب وکار از آپارات عایدی داشته باشم؟

اگر صاحب یک کسب وکار خانگی یا اینستاگرامی هستید، می توانید با تبلیغ در آپارات مشتری های بیشتری را به سمت خود جذب کنید و فروش خود را بالا ببرید. بیشتر کسب وکارهای خرد و مستقل در جذب مخاطب مشکل دارند و نمی دانند از چه طریقی باید محصولات و خدمات خود را به مردم نشان دهند.

شما می توانید از سایت آپارات به این منظور بهره ببرید. اگر از افرادی باشید که اهل دیدنی ویدیو هستند، می دانید که قبل از دیدنی هر ویدیو یک آگهی تبلیغاتی ویدیویی در حد 15 ثانیه پخش می گردد که در موارد قابلیت اینکه آن را رد کنید نیز وجود دارد. این مدل از تبلیغات که به آن preroll هم گفته می گردد، یکی از برترین و پربازده ترین انواع تبلیغات است.

شما به عنوان صاحب بیزنیس می توانید با شرکت های تبلیغاتی قرارداد بنویسید تا برای شما این نوع از تبلیغات را اجرا نمایند. تنها به یک ویدیوی مجذوب نماینده و کوتاه احتیاج دارید تا پیش از پخش ویدیوهای پربازدید به نمایش درآید و مخاطبان را با کسب وکار شما آشنا کند.

به این ترتیب می توانید مشتری های بیشتری جذب کنید و فروش خود را بالا ببرید. اگر بتوانید افراد را به سایت خود دعوت کنید، احتمال خرید را هم افزایش می دهید. اگر یک کسب وکار خرد هستید می توانید برای ساختن وب سایت خود از فروشگاه ساز آنلاین دیجی فای بهره ببرید.

اما راه دیگری هم وجود دارد که بتوانید به عنوان یک برند از آپارات عایدی کسب کنید. شما می توانید به عنوان یک کسب وکار پیشرو خودتان آغاز به فراوری ویدیو کنید و یک کانال آپارات برای خود بسازید. اگر بتوانید ویدیوهای آموزشی در زمینه کاری خود فراوری کنید، پس از مدتی تعداد افرادی که در کانال منتظر دیدنی ویدیوی نو شما هستند رو به افزایش خواهد رفت.

به این ترتیب می توانید خودتان کسی باشید که از تبلیغات پیش از پخش ویدیوی آموزشی خود، عایدی دارید. البته این امر احتیاجمند این است که استمرار خود را در فراوری ویدیو حفظ کنید و همواره حرف نوی برای گفتن به مخاطبین خود داشته باشید.

چطور از کانال شخصی خود در آپارات کسب عایدی کنید؟

حتی اگر صاحب یک کسب وکار هم باشید، باید بدانید که آموزش عایدیزایی از آپارات به همین جا ختم نمی گردد. شما به عنوان یک شخص هم می توانید به صورت جدی به فراوری ویدیو و پخش آن در کانال آپارات خود بپردازید.

ابتدا باید ببنید موضوع مورد علاقه شما چیست؟ آیا می خواهید در خصوص اخبار علمی روز ویدیو بسازید یا نوترین بازی های کامپیوتری را به مخاطب معرفی کنید؟ معمولا دیدنی ویدیوهای مشابه به شما این امکان را می دهد که معین کنید در چه حوزه هایی می توانید ویدیو فراوری کنید. داشتن یک دوربین خوب و ادیت حرفه ای هم به بیشتر دیده شدن ویدیوهایتان یاری می نماید.

اگر بتوانید هفته ای چندبار ویدیو آپلود کنید، احتمال اینکه افراد بیشتری جذب کانال شما شوند بیشتر هم خواهد شد. زمانی که تعداد بازدید ویدیوهایتان به حد مطلوب برسد، می توانید به داشتن عایدی از آپارت هم فکر کنید. با پخش تبلیغ پیش از ویدیوی شما می توانید عایدی قابل توجهی از آپارات داشته باشید.

با داشتن حداقل 200 دنبال نماینده داشته و نمایش بیش از 3 هزار ساعت در سه ماه از کل ویدیوهایتان می توانید به کسب عایدی امیدوار شوید. اینکه اندازه عایدی چطور محاسبه می گردد کاملا به قوانین آپارات بستگی دارد. عایدی شما طبق قوانین آپارات بر اساس نمایش پیروز تبلیغات در کانالتان محاسبه می گردد. باید مخاطبانتان حداقل 4 ثانیه از هر تبلیغ را در کانال شما دیدن نمایند تا تبلیغ به عنوان یک نمایش پیروز در نظر گرفته گردد. اندازه سود را معمولا به صورت نصف نصف با صاحب کانال محاسبه می نمایند.

با این توضیحات می توان دید که کسب عایدی با آپارات خیلی سخت نیست. تنها احتیاجمند داشتن یک استراتژی قوی است که برای فراوری محتوای کارآمد به آن پرداخت. فراوری ویدیوی باکیفیت با هر شرایطی ممکن است و اگر قصد جدی دارید که در این راه قدم بگذارید، ضروری است کم کم به فکر ساخت ویدیوهایی با بیشترین اندازه مجذوب نمایندهیت باشید و شاید لازم باشد برای این کار تجهیزات تهیه کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2093

به "چطور با آپارات از اینترنت کسب عایدی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور با آپارات از اینترنت کسب عایدی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید