کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد ، آخرین وضعیت اعضای هیات علمی بلاتکلیف

به گزارش نامیت، رئیس مرکز حوزه ریاست دانشگاه آزاد گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به سال 92، 500 هزار نفر کاهش پیدا نموده است.

کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد ، آخرین وضعیت اعضای هیات علمی بلاتکلیف

به گزارش مهر، بهروز طهماسب کاظمی با اشاره به تعیین تکلیف اعضای هیات علمی که پرونده آنها از سال 93-92 همچنان باز است، به غافلگیری دانشگاه آزاد اسلامی در مورد کاهش تعداد دانشجویان اشاره نمود و گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد در سال 92، یک میلیون و 700 هزار نفر بود، در حالی که اکنون تعداد آنها به یک میلیون و 200 هزار دانشجو تقلیل یافته است.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره آخرین وضعیت هیات علمی که از سال های گذشته همچنان بلاتکلیف مانده اند، اظهار کرد: اعضای هیات علمی که در سال های اخیر در فراخوان شرکت نموده و همچنان بلاتکلیف مانده بودند، تعیین تکلیف شدند و حکم شان به زودی تعیین می گردد.

رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد با اشاره به کوشش شبانه روزی قائم مقام دانشگاه و همکاران وی برای روشن شدن وضعیت هیات علمی، اضافه نمود: با تعیین تکلیف شدن این افراد، یا به آنها گفته می گردد سر کلاس بروند و یا اعلام می گردد، احتیاجی به حضورشان نیست.

وی با تاکید بر اینکه فرایند حذف و جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد یک رویه متداول است، اظهار داشت: البته این امری بدیهی است که دانشگاه باید متناسب با احتیاج بازار کار، جذب جدید نیز داشته باشد.

طهماسب کاظمی اعلام کرد: اگر می خواهیم به لحاظ ارائه خدمات در دانشگاه انعطاف پذیر باشیم، لازم است که به منظور افزایش سطح آگاهی و اطلاعات هیات علمی، آنها را همیشه متناسب با دانش روز، به روز کنیم؛ با این وجود اما جایی که نمی توان این کار را انجام داد، یا باید نیروی جدید جذب و حتی از نیروی موقت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به احتیاج بازار کار، هرم نیروی انسانی دائماً در حال تغییر است و از آنجا که دانشگاه منابع کشور را مصرف می نماید، باید متناسب با احتیاج کشور، نیروی انسانی تربیت گردد؛ به طور مثال دانشگاه نمی تواند فقط در رشته حسابداری، چندین برابر احتیاج بازار کار، نیرو تربیت کند.

پیش از این بیژن رنجبر، قائم مقام دانشگاه آزاد اعلام نموده بود که 1300-1200 نفر از افرادی که در فراخوان های سال های 1388 تا 1395 شرکت نموده و حتی صلاحیت علمی و عمومی آنها نیز احراز و تأیید شده، هنوز فاقد حکم بوده و بلاتکلیف هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 310

به "کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد ، آخرین وضعیت اعضای هیات علمی بلاتکلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد ، آخرین وضعیت اعضای هیات علمی بلاتکلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید