2 مقام ارشد شبکه صدای آمریکا استعفا کردند

به گزارش نامیت، بدنبال تائید گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان رسانه های جهانی این کشور، 2 مقام ارشد شبکه صدای آمریکا از سمت خود استعفا کردند.

2 مقام ارشد شبکه صدای آمریکا استعفا کردند

به گزارش به نقل از پایگاه خبری هیل، در پی تائید گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان رسانه های جهانی آمریکا، دو مدیر ارشد شبکه صدای آمریکا از مقام خود استعفا کردند.

بنا به گزارش هیل، آماندا بنت، مدیر شبکه صدای آمریکا و سندی سوگاوارا، معاون وی روز دوشنبه پیش از شروع ریاست جدید سازمان های رسانه های جهانی آمریکا، که از سوی ترامپ انتخاب شد، از سمت خود کناره گیری کردند.

شبکه صدای آمریکا، که رسانه مورد حمایت اقتصادی دولت آمریکاست در ماه های اخیر از سوی کاخ سفید به دلیل پوشش اخبار شیوع کرونا متهم به ترویج پروپاگاندای چینی شده است. کاخ سفید ما آوریل با انتشار بیانیه ای، صدای آمریکا را به کوشش برای یاری به ترویج پروپاگاندای چین متهم کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: روزنامه نگاران مسئول گزارش حقایق هستند، اما صدای آمریکا پروپاگاندای چین را تقویت می نماید و از قرنطینه ووهان چین به عنوان یک مدل پیروز یاد می نماید.

همچنین بنا به گزارش هیل، دولت آمریکا به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دستور داد تا از همکاری با نامیت این شبکه خودداری نمایند. با این حال مقامات ارشد شبکه صدای آمریکا درباره علت استعفای خود و ارتباط آن با ریاست جدید سازمان رسانه های جهانی آمریکا توضیحی ارائه نکردند.

مایک پک، گزینه تائید شده ترامپ برای تصدی ریاست سازمان رسانه های جهانی آمریکا از سال 2018 برای این مقام به سنا معرفی گشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 995

به "2 مقام ارشد شبکه صدای آمریکا استعفا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 مقام ارشد شبکه صدای آمریکا استعفا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید