ارائه آزمون های زیست سازگاری تجهیزات پزشکی کرونایی برای 30 شرکت

به گزارش نامیت، یکی از شرکت های فناور با ارائه خدماتی در زمینه ارزیابی زیست سازگاری تجهیزات پزشکی توانست ملزومات کرونایی ساخته شده از سوی شرکت ها را مورد ارزیابی قرار دهد.

ارائه آزمون های زیست سازگاری تجهیزات پزشکی کرونایی برای 30 شرکت

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سجاد محمدی، عضو هیئت مدیره این شرکت فناور با بیان این که ارزیابی زیست سازگاری تجهیزات پزشکی نشان دهنده میزان بی خطر بودن فراوریات است و سازندگان را به کاهش این آسیب ها ملزم می نماید، اضافه کرد: انواع آزمون­ های زیست سازگاری متناسب با محصول و کاربرد آن برای فراوری کنندگان جهت ارزیابی محصول ضرورتی اجتناب ناپذیر است که توسط آزمون های تخصصی زیست سازگاری این شرکت دانش بنیان سنجیده می گردد.

محمدی، ابزارها و اقلام پزشکی مرتبط با بخش های گوناگون بدن انسان را مشمول این آزمون دانست و گفت: اقلامی مانند ایمپلنت های دندانی، کیسه ها، فیلترها و سرنگ ها و ... که حساس هستند، باید از منظر این آزمون شناسایی شوند. در این فرآیند، علاوه بر تست های زیست سازگاری تست های ایمنی نیز انجام می گردد.

وی سنجش فراوریات مقابله با کرونا مانند ماسک های سه لایه و ضدعفونی کننده ها را از خدمات این شرکت نام برد و ادامه داد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، کوشش کردیم تا به بدنه سلامت کشور کمک برسانیم و به صورت شبانه روزی، انجام تست های مربوط به زیست سازگاری تجهیزات پزشکی و اقلام دیگر مانند ماسک های سه لایه و ضدعفونی کننده ها را در دستور کار قرار دادیم و در این راستا ارزیابی ایمنی و زیست سازگاری ملزومات پزشکی بیش از 30 شرکت از جمله واحدهایی که در فراوری ماسک، مواد ضدعفونی کننده، محلول های شست وشوی دست و سطوح، گازهای پلاسما، دستگاه ها و کیت های ضدعفونی فعال بودند، ارزیابی و ایمنی سنجی شد.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این فعال فناور محلول ها، ماسک ها، گازها، دستگاه های ایجادکننده بخار برای ضدعفونی سازی محیط و کیت ها را از جمله این ملزومات مطرح کرد و گفت: ارزیابی بسکمک از این اقلام سازوکار استاندارد نداشت، بنابراین تعریف سازوکارهای ارزیابی جدید با تحقیقات شبانه روزی بخش تحقیق و توسعه این شرکت، به استقرار تجهیزات و استفاده از مواد و عرضه ملزوماتی با کیفیت مطلوب برای مقابله با کرونا منجر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1225

به "ارائه آزمون های زیست سازگاری تجهیزات پزشکی کرونایی برای 30 شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آزمون های زیست سازگاری تجهیزات پزشکی کرونایی برای 30 شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید