استاد دانشگاه هاروارد: راستا ترامپ، ایران و چین را در کنار یکدیگر قرار داد

به گزارش نامیت، استاد روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد در توییتی نوشت که جهت اتخاذی رئیس جمهور آمریکا باعث شده است که تهران و پکن گردهم بیایند.

استاد دانشگاه هاروارد: راستا ترامپ، ایران و چین را در کنار یکدیگر قرار داد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، استفان والت، استاد روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد در توییتی نوشت: من و مرشایمر که حامی توسعه روابط با ایران بودیم، هشدار دادیم که چین با گسترش جاه طلبی هایش به دنبال متحدانی در خلیج فارس می گردد و ایران نیز احتمالا در راس فهرست خواهد بود. ترامپ و پمپئو راستا دیگری را در پیش گرفتند و تهران و پکن را گردهم آوردند. کارتان عالی بود!

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه در نشستی خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در چند روز اخیر در فضای مجازی و افکار عمومی مطالب زیادی در ارتباط با سند جامع همکاری 25 ساله ایران وچین مطرح شده است و چرا وزارت خارجه برای ایجاد شفافیت در ذهن افکار عمومی اقدام به انتشار متن این سند نمی نماید، گفت: این سند هنوز نهایی نشده است و در حال چکش کاری است. بحث و گفت وگوها در خصوص این سند ادامه دارد و وقتی که نهایی گردد و طرف چینی نظرات و دیدگاه های خود را مطرح نمایند حتما افکار عمومی را در جریان این موضوع و سند قرار می دهیم.

وی ادامه داد: جو سازی های ایجاد شده نیز برای مختل کردن همکاری های راهبردی بین ایران و چین است و هر گونه پرداختن اضافی به این موضوع به پیشبرد اهداف دشمنان ملت ایران و کسانی که خواهان رابطه خوب ایران و چین نیستند در این زمینه یاری می نماید.

موسوی ادامه داد: بعد از تایید این سند از سوی چینی ها و نهایی شدن آن مطالب مرتبط با آن به اطلاع افکار عمومی رسانده می گردد.

نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه در توییتی نوشت: شراکت چین با ایران به معنای خاتمه انزوای جهانی ایران است.

وی در ادامه توییت خود مدعی شد که چین با این توافق می تواند در پروژه های مختلف اعم از بانکی، بنادر، خطوط ریلی و مخابرات دست داشته باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1055

به "استاد دانشگاه هاروارد: راستا ترامپ، ایران و چین را در کنار یکدیگر قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد دانشگاه هاروارد: راستا ترامپ، ایران و چین را در کنار یکدیگر قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید