باشگاه استقلال در آستانه محرومیت از حضور در آسیا

به گزارش نامیت، از حدود یک ماه پیش بود که علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال اظهار داشت باشگاه استقلال تا روز 11 فروردین 1402 برای پرداخت بدهی سنگین آندره آ استراماچونی فرصت دارد. مدیریت باشگاه استقلال درخواست های متعددی از مقامات ارشد دولتی و به خصوص مخبر معاون اول رییس جمهور داشت اما تا این لحظه هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است.

باشگاه استقلال در آستانه محرومیت از حضور در آسیا

در عین حال مدیران استقلال به صورت موازی راهکار های دیگر برای تامین مبلغی بیش از 100 میلیارد تومان را مرور کردند که بازهم به نتیجه ای نرسیدند.

در این رابطه قرار بود روز یکشنبه 6 فروردین جلسه ای با حضور مدیران همراه اول برگزار گردد و درباره پرداخت پول استراماچونی از این شرکت تصمیم بگیرند. این جلسه اما گفته می گردد به علت به حد نصاب نرسیدن اعضا لغو شده و حالا مدیران باشگاه استقلال در شرایطی عجیب قرار گرفته اند.

در حالی که از حدود 3 ماه قبل باشگاه استقلال هیچ پرداختی به کادرفنی و بازیکنان کنونی خود نیز نداشته، موضوع استراماچونی یک دغدغه بزرگ برای مدیران باشگاه است. استقلال فقط 3 روز دیگر برای پرداخت پول به استراماچونی فرصت دارد و حالا در آستانه رسیدن این موعد هیچ پولی تامین ننموده است.

طبیعی است که اگر همین لحظه هم پول مورد احتیاج به دست استقلالی ها برسد، برای واریز آن به حساب استراماچونی با توجه به موضوع تحریم ها مسائلی وجود دارد و زمان بر است. از طرف دیگر اگر تا روز 11 فروردین مبلغ سنگین طلب استراماچونی به او پرداخت نگردد، در اولین اقدام فیفا یک پنجره جابجاییی باشگاه استقلال را خواهد بست و این موضوع در تابستان آینده بسیار به باشگاه ضربه خواهد زد.

موضوع دیگری که عدم پرداخت پول به استراماچونی پدید می آورد، عدم توانایی باشگاه در کسب پروانه حرفه ای است. این به منزله حذف دوباره استقلال از لیگ قهرمانان آسیا است؛ در حالی که آبی ها به عنوان قهرمان لیگ برتر فصل گذشته سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان را دریافت نموده اند اما اگر پول استراماچونی را ندهند، با مسائل عدیده ای که از جمله آن حذف از لیگ قهرمانان است روبرو خواهند شد.

در چنین فضایی طرفداران استقلال هر ساعت بر نگرانی شان افزوده می گردد. کابوس بسته شدن پنجره جابجایی و یا حذف از لیگ قهرمانان، مساله ای است که طرفداران امیدوارند اتفاق نیفتد و این موضوع مستلزم تامین سریع پول برای پرداخت بدهی سنگین استراماچونی است.

منبع:ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1402 بروزرسانی: 7 فروردین 1402 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2153

به "باشگاه استقلال در آستانه محرومیت از حضور در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه استقلال در آستانه محرومیت از حضور در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید