خبرنگاران ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی

به گزارش نامیت، تهران- خبرنگاران- معاون گردشگری کشور بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود، ضابطه مند و مدیریت شده در قالب رعایت شیوه نامه های بهداشتی تاکید نمود.

خبرنگاران ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ولی تیموری در ملاقات با سید کاظم سجادی معاون جدید کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، بر صدور ویزا و امور مربوطه و نیز توجه به ایرانیان خارج از کشور به عنوان سرمایه، مخاطب و بخشی از جامعه هدف حوزه گردشگری خارجی کشور تاکید نمود.

معاون گردشگری شرایط کنونی صنعت گردشگری کشور در شرایط بحران کرونا و پساکرونا در ابعاد بین المللی را نیز مطرح و بر ترسیم چشم انداز و راهکارهای برون رفت از این موضوع در راستای حمایت از فعالین بخش خصوصی حوزه گردشگری اشاره نمود.

او با بیان اینکه دستورالعمل ورود گردشگران خارجی به کشور در شرایط کرونا با همکاری نهادهای فرابخشی مرتبط از جمله وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، وزارت راه و سایر بخش ها تهیه شده و از سوی ستاد ملی کرونا در حال آنالیز است؛ بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود، ضابطه مند و مدیریت شده در قالب ساختار پروتکل مذکور تاکید نمود.

معاون گردشگری در این ملاقات وزارت امور خارجه را اصلی ترین نهاد فرابخشی مرتبط در ورود گردشگران و حامی توسعه گردشگری خارجی خواند و آمادگی برای تقویت صنعت گردشگری در شرایط پساکرونا و فراهم آوردن بسترهای لازم در این زمینه را ضروری ارزیابی کرد.

همچنین در این نشست موضوع راهکارهای معرفی ظرفیت های گردشگری کشور به خارجیان نیز مطرح و بر ضرورت همکاری بیشتر میان معاونت گردشگری وزارت و و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف تاکید شد.

بر این اساس معاون گردشگری پیشنهاد برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک ویژه کارکنان شاغل در کنسولگری ها با هدف افزایش شناخت و دانش آن ها در آگاهی از ظرفیت های گردشگری کشور و ارسال اقلام تبلیغاتی و بازاریابی برای استفاده در نشست ها، ملاقاتها و همچنین توزیع میان مخاطبان هر یک از سرکنسولگری های ایران را بیان کرد.

در خاتمه هر دو معاون ضمن ارائه گزارش از اقدامات اجرا شده و بیان طرح ها و برنامه های پیش رو جهت برطرف چالش ها، آسیب شناسی شرایط موجود و ارائه برنامه های مربوطه جهت حیات دوباره گردشگری خارجی کشور در ایام کرونا و پساکرونا به توافق نظر رسیدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1313

به "خبرنگاران ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید