زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد

به گزارش نامیت، جلال ابراهیمی با اشاره به شرایط اقتصاد ترکیه اظهار کرد: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی ترین بخش های تاثیرگذار در اقتصاد ایران کشور است و از این رو حتی در ایام شیوع کرونا نیز دولت این کشور تلاش کرد، با به کارگیری برخی سیاست ها در کوتاه ترین زمان ممکن، شرایط را برای بازگشت گردشگر ها فراهم کند.

زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد

به گفته وی، در هفته های گذشته، تعداد زیادی از کشورها بار دیگر گردشگران خود را به ترکیه فرستاده اند و دولت این کشور در فضایی پنج هزار متری در فرودگاه استانبول، آزمایشگاه تست کرونا را فراهم کرده است. در هفته های اخیر تنها در یک روز، مسافران خارجی وارد شده به شهری مانند آنتالیا از 10 هزار نفر گذشته است.

رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با مطرح کردن این سوال که چگونه ساکنان کشورهایی مانند آمریکا، ایتالیا و اسپانیا با این حجم از شیوع کرونا امکان تردد در ترکیه را پیدا کرده اند اما همچنان ایرانی ها اجازه سفر ندارند، بیان نمود: تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی یا افرادی که شغل یا سرمایه گذاری در ترکیه دارند، در هفته های گذشته با مشکل جدی روبرو شده اند تا جایی که تنها راه رفت و آمد آنها هواپیمایی قطر بوده که این شرکت نیز اصرار به فروش رفت و برگشت بلیت دارد و همین امر در کنار افزایش ساعت پروازها، هزینه ای جدی نیز برای ایرانی ها به وجود آورده است.

ابراهیمی با اشاره به لغو زمان ابتدایی اعلام شده برای گشایش دوباره پروازهای مشترک، اظهار کرد: در روزهای اخیر یکی از مقامات ترک گفته که احتمالا شرایط برقراری مجدد پروازهای ایران - ترکیه در 25 مرداد فراهم خواهد شد و ترکیش ایرویز و ایرلاین های ایرانی تردد خود را از سر می گیرند. البته این موضوع بسته به میزان شیوع کرونا دارد و در صورتی که اوضاع تا آن زمان بهبود نیابد، احتمالا پروازهای مشترک از 11 شهریور کلید خواهد خورد.

وی گفت: با توجه به سفرهای گسترده مشترک میان دو کشور و اهمیت فعال بودن ترددها، قطعا نیاز به مذاکرات جدی میان مقامات ایران و ترکیه وجود دارد تا همانطور که شهروندان بسیاری از کشورهای درگیر با کرونا به ترکیه سفر می کنند، شرایط برای شهروندان ایران نیز فراهم شود.

به گزارش ایسنا، پس از شیوع کرونا، پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه متوقف شده و تردد مسافری حتی در مرزهای زمینی و ریلی نیز انجام نمی شود.

ترکیه در سال، اصلی ترین مقصد گردشگری خارجی مسافران ایرانی به حساب می آید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1083

به "زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید