طرز تهیه بادمجان کبابی با راحت ترین روش در خانه

به گزارش نامیت، خیلی از غذاها هستند که احتیاج به بادمجان کبابی دارند و طعم دودی بادمجان است که به آن غذا مزه می دهد و لذیذش می نماید؛ اما به خاطر اینکه خیلی وقت ها یا بلد نیستیم یا حوصله کبابی کردن بادمجان ها را نداریم، بیخیالش می شویم و آن را سرخ می کنیم. برای حل این مشکل خبرنگاران زندگی راحت ترین راه کبابی کردن بادمجان را آموزش می دهد. علاوه بر این می توانید یک روز وقت بگذارید و تعداد بیشتری بادمجان را کبابی کنید تا در طول هفته مجبور نباشید وقت زیادی برای این کار بگذارید.

طرز تهیه بادمجان کبابی با راحت ترین روش در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

1. اولین روش و سنتی ترین روش کباب کردن بادمجان روی ذغال است؛ منقل را آماده کنید و ذغال ها را آتش بزنید تا گداخته شوند سپس سطح زغال ها را صاف کنید تا فضا برای گذاشتن بادمجان ها فراهم گردد.

2. بادمجان ها را با روغن مایع چرب کنید و به سیخ بکشید و مطابق شکل روی منقل قرار دهید.

3. سپس بادمجان ها را روی ذغال نگه دارید تا یک سمت گداخته گردد و پوست بادمجان جمع شده و ترک بخورد.

4. سیخ را بچرخانید تا تمام قسمت ها کباب شده و برشته شوند.

5. بعد از کباب شدن بادمجان ها سیخ ها را از روی منقل بردارید و داخل ظرفی بگذارید تا بادمجان ها سرد شوند، سپس آنها را از سیخ جدا نموده و پوست بکنید.

6. می توانید بادمجان ها را به سیخ نکشید و مستقیما روی ذغال بگذارید ولی در هنگام برگرداندن و کباب کردن تمام قسمت ها دقت کنید که دستتان نسوزد.

7. برای کبابی کردن بادمجان در فر بادمجان ها را با روغن چرب کنید و روی صفحه فر بچینید و فر را با حرارت بالا روشن کنید.

8. در انتهای کباب شدن بادمجان ها گریل را هم روشن کنید تا به کبابی شدن یاری بیشتری بکند.

9. ساده ترین روش برای تهیه بادمجان کبابی استفاده از گاز است؛ بادمجان ها را چرب کنید و روی شعله مستقیم گاز قرار دهید تا کباب شوند.

10. در این روش حتما هود را روشن کنید. می توانید از توری مخصوص زیر قابلمه استقاده کنید در این صورت زمان طولانی تر خواهد شد ولی کثیفی گاز کمتر می گردد.

11. بادمجان های کبابی را نباید داغ پوست کند، باید در دمای محیط خنک شوند تا پوست رویه که نازک و برشته شده است به راحتی جدا گردد.

12. بادمجان ها را می توانید ساطوری کنید و در کیسه نایلونی بدون نفوذ هوا در فریزر نگهداری کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1290

به "طرز تهیه بادمجان کبابی با راحت ترین روش در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه بادمجان کبابی با راحت ترین روش در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید