غرب استقلال سیاسی مسکو را برنمی تابد

به گزارش نامیت، به گزارش خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه اختصاصی با راشاتودی می گوید آمریکا و اروپا هنوز نمی توانند با این چالش که روسیه یک قدرت مستقل است کنار بیایند.

غرب استقلال سیاسی مسکو را برنمی تابد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی ادامه داد: روسیه منافع ملی خود را در اولویت قرار می دهد و حاضر است بر مبنای برابری و صداقت و در چارچوب قوانین بین الملل، مسائل مربوط به منافع ملی خود را با دیگر کشورها حل و فصل کند اما اجازه نمی دهد که این منافع نادیده گرفته شوند.

در عین حال، لاوروف اضافه کرد: این اصل (دفاع از منافع ملی) منجر به تنش می گردد چرا که همتایان غربی می کوشند تا روسیه را از حق تصمیم گیری مستقلانه درباره آینده خود محروم نمایند. کوشش هایی هم در راستای براندازی (تغییر رژیم) انجام می دهند و به سختی تمایل برای این اقدام را پنهان می نمایند.

به گفته لاوروف، رویکرد مسکو در قبال درگیری هایی که گوشه و کنار دنیا رخ می دهد؛ مورد قبول غرب نیست تا آنجا که می کوشند مانع از دستاوردهای خارجی روسیه شوند.

وی در این باره شرح داد: اخیراً متهم شده ایم که با هدف تقویت صندلی ژئوپلیتیکمان در تحولات بلاروس یا قره باغ مداخله نموده ایم. اما واقعیت این است که تحلیلگران اروپایی، آمریکایی و به ویژه انگلیسی جز از این چشم انداز قادر به ارزیابی روسیه نیستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1292

به "غرب استقلال سیاسی مسکو را برنمی تابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرب استقلال سیاسی مسکو را برنمی تابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید