قیمت منطقی گوشت چقدر است؟

به گزارش نامیت، رئیس شورای تامین دام کشور قیمت خرید هر کیلوگرم دام سنگین از دامداران را 38 تا 40 هزار تومان مطرح نمود و گفت: بر این اساس هر کیلوگرم گوشت دام سنگین نباید بیش از 100 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

قیمت منطقی گوشت چقدر است؟

به گزارش ایلنا، منصور پوریان با اشاره به سیر تغییر قیمت دام سنگین در سالجاری اظهار کرد: از فروردین سال 99 تا تیر ماه قیمت گوشت گوساله تحت تاثیر تورم افزایش یافت و به 60 هزار تومان رسید.

وی ادامه داد: جهش دوم قیمت گوشت گوساله از تیر ماه تا مهر ماه در نتیجه افزایش قیمت نهاده های دامی رخ داد و قیمت گوشت گوساله ار مرز 72 هزار تومان گذشت.

پوریان جهش سوم قیمت گوشت گوساله را تحت تاثیر تصمیم وزرات صمت برای افزایش قیمت گوشت های وارداتی دانست.

وی گفت: بر اساس ابلاغ وزرات صمت قیمت هر کیلوگرم گوشت یخی برزیلی تا 120 هزار تومان افزایش یافت این امر بازار داخلی را تحریک و قیمت ها را به بیش از 120 هزار تومان رساند.

پوریان تاکید نمود: سه جهش قیمتی گوشت گوساله در سالجاری در حالی است که با انباشت قابل توجهی از دام در دامداری ها و کاهش مصرف رو به رو هستیم.

وی جمعیت دام سنگین انباشت شده در کشور را 300 هزار راس و میزان کاهش مصرف گوشت گوساله را بیشتر از گوشت دام سبک و معادل 50 درصد مطرح نمود.

رئیس شورای تامین دام کشور قیمت خرید هر کیلوگرم دام سنگین از دامداران را 38 تا 40 هزار تومان مطرح نمود که بر این اساس هر کیلوگرم گوشت دام سنگین نباید بیش از 100 هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

پوریان توضیح داد: این در حالی است که هم اکنون گوشت گوساله بیش از 120 هزار تومان فروخته می گردد.

وی درباره شرایط فراوری و بازار دام سبک نیز گفت: سال جاری جمعیت دام سبک کشور 70 میلیون راس رسیده است که 20 درصد آن در دامداری های صنعتی و 80 درصد به شکل سنتی هستند.

پوریان یادآور شد: با توجه به عدم دسترسی بخش زیادی از دامدارن سنتی به سامانه بازارگاه، آن ها از نهاده های دولتی بهره چندانی نمی برند.

وی با ابزار نگرانی از شرایط مالی دامداران سنتی با توجه به هزینه بالای نگهداری و کاهش مصرف، خواهان توجه بیشتر مسئولان به آن ها شد.

پوریان قیمت خرید هر کیلوگرم دام سبک از دامدران را 45 تا 48 هزار تومان مطرح نمود.

به گفته وی؛ چوبداران هر کیلوگرم دام سبک را در میادین حدود 60 هزار تومان به فروش می رسانند.

پوریان قیمت خرید هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با توجه به قیمت خرید دام از دامداران را 115 تا 120 هزار تومان خاطرنشان کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1493

به "قیمت منطقی گوشت چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت منطقی گوشت چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید