مصرف بستنی های فله و غیر پاستوریزه، عامل انتقال بیماری کووید 19

به گزارش نامیت، دکتر محمد رضا جلیلوند گفت: اجتناب از خرید مواد غذایی نظیر رب، خیارشور، لبنیات سنتی و ... به دلیل مشخص نبودن شرایط تولید، نحوه آماده سازی و احتمال وجود آلودگی ضروری است.

مصرف بستنی های فله و غیر پاستوریزه، عامل انتقال بیماری کووید 19

وی استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده با پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو را ضروری اعلام و اظهارکرد: خرید محصولات غیر پاستوریزه نظیر بستنی به علت عدم دقت و نظارت لازم بر فرایند پاستوریزاسیون به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

وی تاکید کرد: با توجه به تماس بسته بندی مواد غذایی خریداری شده از فروشگاه با دست افراد مختلف و حتی قرار دادن آن در محل هایی نظیر کف مغازه که ممکن است منشا آلودگی با ویروس باشند، قبل از قرار دادن در قفسه ها و یخچال و هنگام ورود به منزل همه بسته بندی ها ضدعفونی شوند .

این عضو هیات علمی دانشگاه توضیح داد: با توجه به آن که دمای تنور نانوایی ها و این که ویروس کرونا نسبت به حرارت حساس است، امکان آلودگی در نان ضعیف است، بنابراین به منظور جلوگیری از آلوده شدن نان پس از خروج از تنور رعایت پروتکل ها برای انتقال درست و بهداشتی نان به منزل توصیه می شود.

وی اعلام نمود: استفاده از پارچه تمیز برای قرار دادن نان و همچنین دستکش تمیز برای جمع کردن نان از سکوی نانوایی و در تماس قرار نگرفتن نان با موادغذایی یا سطوح آلوده لازم و ضروری به نظر می رسد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1125

به "مصرف بستنی های فله و غیر پاستوریزه، عامل انتقال بیماری کووید 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بستنی های فله و غیر پاستوریزه، عامل انتقال بیماری کووید 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید