میانمار 25 هزار زندانی را آزاد می نماید

به گزارش نامیت، دفتر ریاست جمهوری میانمار امروز آدینه اعلام نمود: رئیس جمهور این کشور به مناسبت فرارسیدن سال نوی میانمار برای حدود 25 هزار زندانی فرمان عفو و آزادی صادر می نماید.

میانمار 25 هزار زندانی را آزاد می نماید

به گزارش نامیت، به نقل از خبرگزاری رویترز، به این ترتیب این یکی از بزرگترین عفوهای است که برای زندانیان میانماری در سال های اخیر اعمال می گردد.

وین ماینت رئیس جمهور میانمار گفت: بالغ بر 24 هزار و 896 زندانی در سراسر میانمار شامل 87 خارجی به صورت بی قید و شرط از زندان آزادخواهند شد تا به این ترتیب باعث شادی شهروندان میانمار شده و نگرانی های انسانی را لحاظ کنیم.

رئیس جمهور میانمار جزئیاتی در مورد جرایمی این زندانیان که قرار است آزاد شوند مطرح نکرد.

در عین حال سخنگوی سازمان امور زندان های میانمار نیز به رویترز گفت: آزادسازی این تعداد بالای زندانی ها با نگرانی ها درباره شیوع کرونا ویروس ارتباطی ندارد.

میانمار تا به امروز ابتلای تنها 85 تن در این کشور به ویروس کرونای جدید و مرگ 4 فرد مبتلا به این ویروس گزارش نموده است.

با وجود آن که مقامات میانمار در راستای مقابله با شیوع کرونا برپایی هرگونه تجمع را ممنوع کردند جمعیت زیادی در مقابل یک زندان واقع در شهر یانگون طی امروز تجمع کردند تا از اعضای خانواده خود که به زندان افتاده و قرار است آزاد شوند استقبال نمایند.

سال گذشته میلادی نیز مقامات میانمار طی یک عفو سالانه حدود 23 هزار زندانی را در عرض چند روز آزاد کردند.

دو سال پیش نیز به همین دلیل 8 هزار زندانی در میانمار آزاد شدند. معین نشده که آیا در بین این زندانی های که آزاد می شوند محکومان به جرایم مربوط به مخالفت با دولت نیز وجود دارند یا خیر.

مقامات میانمار می گویند هیچ زندان سیاسی در این کشور وجود ندارد اما گروه های حقوق بشری عنوان کردند که ده ها تن از این زندانیان صرفا به خاطر فعالیت سیاسی در این کشور وجود دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 902

به "میانمار 25 هزار زندانی را آزاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانمار 25 هزار زندانی را آزاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید