واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه حل و فصل نمایند

به گزارش نامیت، رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان تاکید نمود: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه و در چارچوب قوانین بین المللی و محترم شمردن مرز های شناخته شده و تمامیت ارضی دو کشور حل و فصل نمایند.

واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه حل و فصل نمایند

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور عصر امروز (چهارشنبه 23 مهرماه) و در تماس تلفنی شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با وی، تاکید نمود: تهران از پیشنهاد باکو مبنی بر ایفای نقش فعالتر و پررنگ تر ایران، روسیه و ترکیه در حفظ صلح و ثبات منطقه، استقبال می نماید.

رئیس دفتر رئیس جمهور، توسعه روابط تهران و باکو را در راستای خواست دو ملت و منافع مشترک دو دولت دانست و با محترم شمردن تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تاکید نمود که ایران آماده ایفای نقش فعالتر در حل و فصل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است.

وی ضمن استقبال از برقراری آتش بس، از دولت های آذربایجان و ارمنستان خواست که با حفظ آتش بس، اختلافات خود را براساس تبادل نظر و در چارچوب قوانین بین المللی و محترم شمردن مرز های شناخته شده و تمامیت ارضی دو کشور حل و فصل نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تشکر از پیغام قدردانی رئیس جمهوری آذربایجان از موضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تمامیت ارضی کشورش گفت: موضعگیری و اقدامات ما در جهت تحکیم روابط و نشان دادن عملی علاقه به دولت و ملت جمهوری آذربایجان است.

واعظی همچنین با ابراز خرسندی از فرایند اجرای توافقات ایران و جمهوری آذربایجان و بویژه توافقات اخیر مطروحه در گفت وگوی تلفنی روسای جمهور دو کشور، گفت: تحقق این توافقات بی تردید گام موثری در فرایند روابط رو به گسترش دو کشور خواهد بود.

معاون نخست وزیر آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی، با ابلاغ پیغام قدردانی رئیس جمهوری کشورش گفت که ما خواستار توسعه همکاری های تهران - باکو در همه زمینه های مورد علاقه هستیم.

شاهین مصطفی اف همچنین با ارائه گزارشی از فرایند درگیری ها تاکید نمود که باکو خواستار ایفای نقش فعالتر و پررنگ تر ایران، روسیه و ترکیه در حل و فصل مسائل منطقه است.

وی اظهارداشت: توافقات میان دو کشور نیز با شتاب در حال انجام و پیگیری است و عملی شدن این توافقات گام موثری در توسعه همکاری های مشترک ایجاد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1131

به "واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه حل و فصل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه حل و فصل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید