تحویل و واگذاری زمین دفع پسماند های صنعتی و ویژه در همین هفته

چهل و هشتمین نشست کارگروه مدیریت پسماند استان تهران، به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و به دبیری سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در محل استانداری تهران برگزار گشت.

تحویل و واگذاری زمین دفع پسماند های صنعتی و ویژه در همین هفته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، چهل و هشتمین نشست کارگروه مدیریت پسماند استان تهران، موضوع ماده 2 آیین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند ها شب گذشته نهم مهرماه به ریاست انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و به دبیری سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

سعید محمودی در تشریح مصوبات این جلسه گفت؛ نخستین دستور کار این نشست مشخص تکلیف مدیریت پسماند های پزشکی به ویژه موسسات و مراکز خود درمانی بود که مقرر شد تا خاتمه سال جاری تفکیک پسماند ها در کلیه مراکز درمانی بصورت 100 درصد انجام و سپس دفع بهداشتی صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای بی خطرسازی و دفع بهداشتی کامل این پسماند ها باید برآورد مالی و برنامه ریزی دقیق و فوری صورت پذیرد، اضافه کرد:همچنین مقرر شد دفع بهداشتی پسماند های پزشکی به شکل رقابتی به بخش خصوصی واگذار شود و برای پسماند های بی خطر سازی شده و نشده نرخ بندی با نظارت محیط زیست مشخص شود.

محمودی با اشاره به دومین دستورکار این جلسه مبنی بر ارائه گزارش اقدامات اجرا شده در مورد احداث سایت دفع پسماند های ویژه و صنعتی استان در اراضی هوشنگ اباد و عزیز آباد، گفت:در این خصوص باتوجه به موافقت مکتوب اداره کل منابع طبیعی استان تهران مقرر شد با هماهنگی فرمانداری ری عملیات واگذاری موقت زمین در هفته جاری صورت پذیرد و سازمان همیاری شهرداری هم مکلف شده تا حداکثر یکماه آینده نسبت به آماده سازی زمین مذکور اقدام کند.

محمودی همچنین گفت: سازمان همیاری شهرداری تهران مکلف شد با نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران درخصوص اماده سازی طرح جامع مدیریت پسماند های ویژه صنعتی استان تهران هم اقدام کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیرکارگروه مدیریت پسماند این استان در تشریح دیگر مصوبات این نشست اضافه کرد: دستورکار بعدی این نشست اختصاص داشت به موضوع مشخص تکلیف کالا های متروکه و تبدیل به پسماند شده سازمان اموال تملیکی استان تهران که در این رابطه مقرر شد سازمان اموال تملیکی لیست کالا های تبدیل شده به پسماند را به اداره کل محیط زیست ارائه نماید تا نهایتا پسماند های ویژه از عادی تفکیک و پسماند های ویژه به سایت های مجاز ارسال و پسماند های عادی با هماهنگی و تعامل اموال تملیکی با سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مدیریت شود.

دبیر کار گروه مدیریت پسماند استان تهران در خاتمه گفت: دستورکار خاتمهی این جلسه هم اختصاص داشت به ارائه گزارش پیشرفت کار تدوین طرح جامع مدیریت پسماند کلان شهر تهران که مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه، شهرداری تهران به اتفاق مشاور طرح جامع مدیریت پسماند نسبت به ارائه برنامه عملیاتی درخصوص وضعیت فعلی سایت آرادکوه و ساماندهی وضعیت موجود و انتقال سایت فوق، اقدام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 434

به "تحویل و واگذاری زمین دفع پسماند های صنعتی و ویژه در همین هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل و واگذاری زمین دفع پسماند های صنعتی و ویژه در همین هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید