خبرنگاران رفع نواقص لازمه استقرار گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند است

به گزارش نامیت، آبادان - خبرنگاران - معاون حقوقی و نظارت گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت : گمرک جمهوری اسلامی پس از رفع نواقص و کمبودها در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند مسقر خواهد شد.

خبرنگاران رفع نواقص لازمه استقرار گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند است

به گزارش خبرنگاران ابراهیم نقدی روز پنجشنبه در نشست مشترک با مدیران منطقه آزاد اروند در فرمانداری آبادان گفت: برای امسال 50 میلیون دلار جهت واردات کالا در منطقه آزاد اروند در نظر گرفته است که با حداقل تشریفات و حداکثر تسهیلات گمرکی از هفته آینده اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: مبادی ورودی محدوده منطقه آزاد اروند دارای نواقص و کمبودهایی است که پس از رفع این نواقص و کاستی ها، گمرک به طور کامل در این مبادی ورودی استقرار خواهد یافت.

معاون حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: مقررات در محدوده منطقه آزاد اروند برای ایجاد گشایش اقتصادی به طور کامل در این منطقه اجرایی می شود.

معاون توسعه کسب و کارها و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست گفت: با توافق نمایندگان گمرک جمهوری اسلامی ایران تشریفات گمرکی کالاهای همراه مسافر و کالاهای مصرفی، ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی از بدو ورود تا خروج به عهده گمرک سازمان منطقه آزاد اروند است.

سیدعلی موسوی اضافه کرد: در خصوص سایر کالاهای تجاری نیز کنترل و نظارت در مبادی ورودی و خروجی برعهده گمرک جمهوری اسلامی ایران است.

منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی 2 رودخانه اروند و کارون واقع شده است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1165

به "خبرنگاران رفع نواقص لازمه استقرار گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع نواقص لازمه استقرار گمرک در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید