نگرانی پوتین از اثر منفی تحریم ها بر اقتصاد روسیه

به گزارش نامیت، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری روسیه امروز چهارشنبه گفت، تحریم ها علیه مسکو ممکن است تأثیر منفی بر شرایط اقتصاد روسیه در آینده داشته باشد، بنابراین باید روی مسائل تقاضای داخلی کار کرد.

نگرانی پوتین از اثر منفی تحریم ها بر اقتصاد روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در نشستی با اعضای دولت گفت: محدودیت های غیرقانونی اعمال شده بر اقتصاد روسیه در میان مدت ممکن است واقعاً تأثیر منفی بر آن بگذارد. در این راستا باید از افزایش مستمر تقاضای داخلی اطمینان حاصل کنیم.

رئیس جمهوری روسیه بعلاوه گفت، روسیه و بلاروس روابط ویژه و واقعا متحدی دارند که در آن همکاری در علم و فناوری به طور سنتی جزء مهمی است.

روز سه شنبه، کنگره دانشمندان جوان بلاروس و روسیه که بیش از 500 دانشمند از سازمان های تحقیقاتی و موسسات آموزش عالی را گرد هم می آورد، برای اولین بار در مینسک شروع به کار کرد.

پوتین گفت: این نمادین است که این مجمع در آستانه روز وحدت مردم روسیه و بلاروس برگزار می گردد؛ تعطیلات مشترک ما که مظهر پیوندهایی به قدمت چندین قرن دوستی برادرانه روس ها و بلاروس هاست و ارزش های معنوی، آنها را متحد می نماید. روابط بین روسیه و بلاروس از ماهیتی خاص و واقعاً متحد برخوردار است. به طور سنتی، مؤلفه مهم آنها همکاری در علم و فناوری است.

رهبر روسیه اظهار داشت: در سال های اخیر همکاری در حوزه علم و فناوری مثمر ثمر بوده است. تیم های علمی ترکیبی به طور مؤثر کار می نمایند، پروژه های تحقیقاتی مشترک پیشرفته و مراکز دانشگاهی پیشرو به طور سیستماتیک تجربه حرفه ای خود را تبادل می نمایند.

پوتین بعلاوه به اهمیت مشارکت دانشمندان جوان در یک مشارکت دوجانبه سازنده برای تقویت حاکمیت علمی و تکنولوژیکی شرایط اتحادیه روسیه و بلاروس اشاره نمود، زیرا این دانشمندان جوان هستند که برای دهه های آینده علم هر دو کشور را مشخص می نمایند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 فروردین 1402 بروزرسانی: 9 فروردین 1402 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2154

به "نگرانی پوتین از اثر منفی تحریم ها بر اقتصاد روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی پوتین از اثر منفی تحریم ها بر اقتصاد روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید